Európa (újra)gyarmatosítása 1992 - 2012
Ez a cikk nem Magyarisztanrol szol. Magyarisztannak mas baja van..az hogy magyar.
Az UNIÓ
20 evvel ezelőtt, amikor megszületett hosszú vajúdás után az Európai Unió, majd hozza a tagállamok megszülték a "méh lepényt" az Euro-t, meg senki sem gondolta, hogy ez a dolog 20 év alatt német gyarmattá avanzsalja az Európa szélen álló államokat.
Az eufória elhomályosította a józan gondolkodást és a tisztán látást és feledtette a történelmi példákat, amik már meg annyiszor megmutatták - az egységes Europa imázsa mögött német hegemonikus törekvés állhat, ennek minden hátrányával és veszélyével.
A politikusok és a a makró- közgaszdaszok éljenezve hagyták figyelmen kívül azokat a gazdasági törvényszerűségeket, amik modell szinten előre jelezhették ( volna ) az új kori gyarmatosítás rémképet.
Mindezt tovább tüzelte valami fele önfeledt igény, hogy nekünk- szerte húzó Europaiaknak is legyen végre egy Uniónk, mint amilyen a csúnya Amerikának van egy ideje…
Közben elfelejtettük a történelmi leckét, amikor utoljára ilyet akart Európa, abból 6 évig tartó világ háború lett.
A csapda
Minden ország túl költekezik. Amíg az országokat politikusok vezetik, addig minden ország többet fog költeni, mint amennyit lehetne. Mert a politikus azt akarja hogy újra válasszak. Ehhez pedig az kell hogy a nép jól éljen. Ehhez pedig többet kell költeni mint amennyi van. S meg valami, 20-25 éve nagy profitot mar csak és kizárólag költségvetési megrendelésekbol lehet csinálni - már a politikusoknak. Tehát költeni kell, meg giga beruházások kellenek. Költeni kell - sokat.
Hogyan is lehet finanszírozni egy költségvetés tulkoltekezeset?
a./ hitellel
b./ bankó préssel
c./ meg több hitellel
d./ inflációval
Ehhez a dologhoz hozzá tartozik még egy apró momentum. A politika, mint olyan - kisded önös érdekei miatt rendszeresen tesz elvtelen és később fájdalmas engedményeket, azért hogy szavazó tábort groundoljon magának. A felduzzasztott köz-szfera, az elszabadult köztisztviselöi -és egyéb állami fizetések mind ilyen hibák a rendszerben. Ezeket klasszikusan inflációval lehet kiigazítani, mert az egyszer odaadott pénzt nem lehet vissza venni senkitől, mert a fegyveréhez nyúl…
Az EURÓ paradoxon
A periferikus államok, Görögország, Olaszország, Spanyolország, Portugália,, stb. anno saját pénzük lévén és meglevő ( akkor még ) ön rendelkezésük útján rendszeresen bankó prést használtak a hiány(ok) fedezésére. Ez alkalmasint hiper inflációt okozott, meg néha kisebb nagyobb bajokat, kormány válság, stb. , de a rendszer nagy általánosságban kezelhető maradt.
Ami nagyon fontos volt, nem teljesen adósodtak el, és paradox módon ez a struktúra valami fele védő ernyőt biztosított a honi ipar felett és a gazdasági gyarmatosítással szemben.
Ez persze nem volt igazan jó.. de rossz se. Olyan görögös volt, meg déli, de azért működött.
Nyilván az az ipar nem csinált annyira jó termékeket, de nem is került annyiba. Az a munka erő nem volt annyira jó mint hoch deautsch, de nem is került annyiba..
Az Euró bevezetése a szegényebb államokban és nagyon fontos, az Euró bevezetésének az ígérete arra ösztökélte ezeket az államokat és a politikusokat, hogy
1./ külső forrásokból adósodjanak el
2./ alacsonyan tartsak az inflációt
3./ úgy viselkedjenek és úgy költekezzenek mint a gazdag német rokon ( 2004 Görög Olimpia )
A gyarmatosítás maga
Az egységes Európai Uniós piacnak kitett gyengébb ipar mint olyan, és az Euró bevezetésének az lett az eredménye, hogy a szegény periferikus országok ipara és mezőgazdasága, sőt meg a szolgáltató ipara is tőke hiányos lett és mellékesen verseny képtelenné vált pl. a az erös német - francia versenytársakkal szemben. Kínálkozó alkalom nyílt rá, hogy a nemet bagóért megvegye ami nem az övé. Neki ugyanis volt rá pénze. Az a pénz, amit a szegény államok - hitelből - német termékekre költöttek el, német bankrendszerből vettek fel, stb.
A német tehát megvette amit meg lehetett és vagy a sajátjává formálta, vagy egyszerűen bezárta.
De ez nem lett volna elég hatékony…
Mert a német jó sok dologhoz kutya ütő.
Na és erre volt jó az Európai unió idióta uniós törvénykezése. Amelyik nemzeti ipart ugyanis a német nem tudta megvenni mert még versenyképes maradt arra egyszerűen ráerőltette az idióta saját szabályozását. Ide értve az építő ipart, az élelmiszer ipart ( mert ugye azóta nem lehet kolbászt sütni ), a környezet védelmet ( nincs ugye légi növeny védelem se, hanem lehet német traktorral, német vegyszert szórni ), stb.
Ettől ezek az iparágak
a/ meggyengültek és / vagy verseny képtelenné váltak ( honi gép, autó gyártás )
b./ ellehetetlenültek ( klasszikus példa az élelmiszer ipar, a fűtés technikai, a hazepitö ipar , stb. )
b./ a német versenytársak akik évtizedek óta együtt élnek ezekkel a klasszikusan merev német szabályokkal előnyös helyzetbe kerültek
Sakk matt. Vagy német lett vagy ment a zúzdába. Vagy magától vagy az uniós szabályozástól.
Az unios pénzek pedig vagy a korrupciót erősítettek, amitől a politikai elit nagyon Európa parti lett vagy a pénz a német birodalmi vállalatokat gazdagította.
20 év alatt a folyamat gyakorlatilag lezajlott. A német ipar minden olyan területen egyed uralkodóvá vált, ahol nem volt erős Európán kívüli versenytárs. Az autó ipar ( VW, BMW, Pprsche, Seat, Skoda ), az elektromos gépipar ( Siemens ), a kommunikacio ( Deutsche Telekom, T-Mobile ), az építő ipar ( Strabag, stb ), stb stb.
Jól észlelhető hogy a nagy GDP tartalmú iparágak német kézbe kerültek, A pénzügyi szektor és bank rendszer szintén.
A német euro-gyarmatosítás ott nem tudott sikeres lenni csak ahol erős volt a gazdaság és nem vezettek be az Eurót.
Ott ugyanis nem volt meg a helyzeti előnye.
A periféria államok pedig a csőd szélen tancolnak, iparuk elsorvadt. Következő lépés képen a német - az Europai Unió és az IMF mögé bújva ezúttal már nem csak gazdasági befolyást, hanem politikait is áhít. Gyarmatosítani akar. Totális hatalmat és befolyást.
Intendánst akar a görög parlament föle ültetni?!
URISTEN?!!!! Egész Európa meghülyült?
De evvel meg nincs vége a történetnek…
A Paris - Berlin tengely
A nemzetközi erőviszonyok vizsgálata alá támasztja a történteket. A francia, jobb hijjan mint az elmúlt 150 évben mindig, lefeküdt a németnek. Nem igazan haszonélvezője a dolognak, de jobb eséllyel éli túl így. Még.
A németnek pedig kellett az erős támasz az EU-n belül , és erre a francia kiváló csatlós.
De tudnia kellett volna a hülye franciának, hogy amint nem lesz szüksége a németnek rá, megeszi majd reggelire.
A francia példa ellenpontja az angol. A német ugyanis kizárólag a nemzetközi / európai pénzügy szektorban nem tudott átütő sikert elérni, értsd. döntő befolyást. Elsősorban London vezető szerepe miatt. London ráadásul hagyományosan és történelmileg is rögtön visszavonulót fújt látván a jól ismert német hegemonikus törekvéseket.
Jól körul határolható angol - német konfliktus van kialakulóban, ami mögött semmi más nincs mint az Európa feletti gazdasági uralom kérdése. A dolog másik oka, pedig hogy miután a német gyakorlatilag 2012 -re gyarmatosította Európát, az angol kiszorult onnan és ennek következménye képen nem képes a gazdaságát igazan talpra állítani. Ti. elveszítette a piacainak egy részét. Azért van kizárólag életben mert előző életében lopott eleget és az Európán kívüli piacaihoz ( Európai segítség nélkül ) a német nem tud hozza férni. Kiváló példa erre hogy Németország most harmadszor próbál átvinni olyan Európai szabályozást ami korlátozná London City pényügyi befolyását...
Az EURÓ bevezetés élet - ciklusa
Ha megnézzük azokat az országokat ahol később bevezettek az Eurót, mindenhol ugyanazt a ciklust fogjuk látni. Előszór van a nagy fellendülés, aztán a stagnálás, közben az eladósodás Euró-ban, aztán miután már semmi sem a miénk, az eladósodás újra és az összeomlás határa. Erre jönnek és megmentenek… Ekkor veszíti el az ország az önrendelkezeset. Jobb nem lesz. A megmentés drága, szar és nem oldja meg a problémát. Csak a németnek biztosítja a piacot, amit tovabb szipolyozhat az orszag által felvett ujabb hitelből…Zseniális
Engem ugyan a Római Birodalom bukására emlékeztet, mert amikor elfogynak az országok oda a nagy német fellendülés...
A filozófia mézes madzag az Unió mögött
Az egész folyamat alá támasztása képen született néhány olyan ígéret és vívmány, ami jó ideig tovább butította a népet.
1./ a szabad munka erő áramlás..( ígérete )
Ez egyrészt nem segített az elszegényedett, periferikus országokon, csak annyiban, hogy a jól képzett és kiképzett munka erőt ingyen odaadhattak a gazdag országoknak. Másrészt megoldotta a gazdag európai országok azon munkaerő gondját, hogy a szar munkákat budos volt megcsinálni a honi munka erőnek.
Ki nyert evvel igazan?
Hát nem a spanyol meg a portugál. Mellékesen, aki elég jó volt eddig is elmehetett hiány szakmába, aki meg nem, az meg úgyse kapott állast sem Németországban sem máshol. Mert ugyanis auslander volt. Szart lapátolni , mint a török persze mehettél - ahogy most is...
2./ A határok nélküli EURÓPA
Ez a maszlag sokáig hihető volt, sőt meg azt is meg merem kockáztatni, hogy igaz. Egészen addig a pillanatig, amíg az Unió le nem feküdt Scvájcnak és néhány Északi nem EU országnak. Ti. Svájc, Norvégia nem EU ország, de elvezik a Schengen előnyeit. Na erre ez az egész Európai Uniós vízfej fölösleges és drága..
A Megoldás
Ebből a pozícióból nem lehet hipp hopp kimászni. Az első és legfontosabb dolog az lenne, mint ahogy az anonim alkoholisták kis baráti koreben … végre valaki ki merje mondani:
- nem kérünk a német gyarmatositásból
- nem akarunk Eurót
- nem feltétlenül akarunk Európai Uniót, ha ennek az az ára, ami az elmúlt 20 évben, és ha az az ára, hogy ránk erőltetik az iparunkat, mezőgazdaságunkat, szolgaltato iparunkat ellehetetlenitö szabályozást.
A periferikus államoknak nem jó az Euró. Ki kell szállni belőle. A görög nyomtasson drachmát, stb.
Csináljon magának inflációt, ha másképp nem megy. Aztán tiz évente irjon le 4 nullát..
A német meg csessze meg az Euróját. Igen egy görög kiszállás meg gyengítheti az Eurót, meg pénzügy válsággal fenyeget. De ehhez elég volt 2008 -ban a Lechman Brother csődje is?!
Nem baj, egy kis megtisztulás csak jót tehet. Persze csak akkor ha nem megint ellop a pénzügy világ 800 milliárd dollárt a közep réteg ado fizetőktől…
Az egész Európa / Euró koncepció hibás.
A görög, spanyol, portugál után majd jönnek a kelet európai államok, a belorusszok, stb. mind ugyan azon a soron vár...
Jóslatom szerint ha a folyamat erre megy tovább 20 éven belül háborúvá torkollhat. Az egész Európai Uniónak nevezett 4. Nemet Birodalmi gyarmatosítás katasztrófába sodorja Európát.
Vincent(c)
Ez a blog, minden eddigi irásomtól eltéröen, most egy ideig nem lesz nyilvános. Mert most más idöket élünk. Életem egyik legnagyobb válság idöszakát élem most át. Ez itt ennek az RONIN korszaknak a naplója. Semmi más. Ha majd ujra Samurai leszek, akkor is itt fogom folytatni, csak vidámabban. :-) Figyelem! A blogban trágár szavakat használok, sexuális hivatkozásokat teszek, olvasását senkinek nem ajánlom.
Thursday, February 16, 2012
2012 / X. szám - Európa (újra)gyarmatosítása 1992 - 2012
Labels:
Europa,
Europai Unio,
gyarmatositas
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment